Avize Montajı
Avize Montajı

Taşlısından kollusuna klasiğinden modernine kadar her zevk ve ihtiyaca göre bir avize modeli bulmak mümkündür. Evlerimizin dekorasyonunu ön plana çıkartan, odalarımıza şıklık katan ve mekanların ambiansını belirleyen avizeler daha uzun yıllar evlerimizdeki yerini ve önemi koruyacaktır.

Avizelerin evlerimizde çok popüler aydınlatma ekipmanlarından biri olması onlar hakkında daha çok bilgi sahibi olmamız gerektiği anlamına gelmektedir. Bu bilgilerden en önemliside hiç kuşkusuz avize montajıdır. Bazı firmalar ücret dahilinde bu işlemi sizin yerinize yaparken bazı insanlar avize montajı için bir elektrik ustasından yardım almayı tercih edebilir. Ancak almış olduğunuz avizenin montajını kendiniz yapmak istiyorsanız bazı dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. 

Monte edilme şekillerine göre iki farklı model avize vardır. Bunlardan ilki tavana yapışık olan duran tavana monteli avizelerdir. Diğer model ise askılı aparatlı avizeler olarak isimlendirilir. Avize montajına başlamadan önce mutlaka gerekli tüm güvenlik önlemlerini almalısınız. Bu işlemdeki en önemli ayrıntı güvenliğin sağlanmasıdır.

Evdeki tüm sigortalar mutlaka kapalı olmalıdır. Bununla beraber elektrik anahtarları da kapalı durumda olmalıdır. Ve montaja başlamadan önce her ihtimale karşı kapalı olup olmadıklarını kontrol kalemiyle kontrol etmelisiniz.