İnternet Arızaları Çözümleri

En Sık Rastlanan İnternet Problemleri Nelerdir?

Telefon hattı kablosundan kaynaklı arıza oluşacağı için kabloların zarar görmeyecek yerlerden geçmesine özen gösterin.
Kullanılacak bağlantı kablosunun kaliteli bir kablo olmasına özen gösterin. 
Modem kaynaklı arıza olabileceği için modeminizin çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınızdan dolayı zarar görmeyecek bir yerde bulunmasına özen gösterin.
Arızalar kullanıcı adı ve şifre kaynaklı olabilir. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi modem ara yüzünde ilgili alanlara girmeyi unuttuysanız, bir web sitesine bağlanmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı ve şifre” sayfasına yönlendiriliyor olursunuz.

Fatura ödeme yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız internet faturası ödeme yöntemleri sayfamızı ziyaret edin. İnternetinizi online iptal etmek için e-devlet abonelik iptali yazımızı inceleyin.

İnternetimde Arıza Var Ne Yapmam Gerekir?

Firma size ne yapılması ile ilgili gerekli bilgiyi verecek olup arıza eğer sizin müdahale edemeyeceğiniz bir nedenden ötürü kaynaklanıyorsa, gerekli birimlere arızayı bildireceklerdir.

Arıza durumlarında internet sağlayıcısı firmayı aradığınızda prosedür amaçlı sizden bazı adımları yerine getirmenizi isteyecektir. Bu adımlar modeminizle ilgili olacaktır. Bu nedenle ilgili firma temsilcisi ile görüşürken modeminize yakın bir yerde durmanızda fayda var.